Jak walczyć z powierzchnią betonową?

Uważa się, że każda powierzchnia betonowa jest nie do zdarcia, trudno jest ją rozkuć i jeszcze trudniej przewiercić. Czasami jednak właśnie w tych powierzchniach najczęściej trzeba coś rozwiercić lub przy pracach rozbiórkowych, całkowicie należy je rozkuć. Dzisiaj wymyślono wiele sposobów i opracowano wiele metod kucia betonu, wiercenia w betonie i rozkuwania betonu.

JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNĄ BETONOWĄ POWIERZCHNIĄ?

Precyzyjne kucie betonu wykonuje się dzisiaj przy pomocy super nowoczesnych urządzeń. Urządzenia są mocne, pneumatyczne, udarowe, niektóre z nich są elektryczne. Wszystkie one mają potężną moc i są tak skonstruowane, że bardzo łatwo można je utrzymać i operować nimi nawet na małych powierzchniach. Prace rozkuwania betonu są wykonywane przy pomocy ręcznych urządzeń jak i również przy pomocy maszyn specjalistycznych.

ODWIERTY W BETONIE

Wiercenie w betonie to prace bardzo trudne i żmudne, wymagają dużego nakładu pracy, dają dużo hałasu i powodują, że naokoło jest bardzo dużo pyłu. W celu wyeliminowania tych wszystkich niedogodności, wymyślono diamentową technikę odwiertów.Wiertła urządzeń przystosowanych do wiercenia są uzbrojone w specjalne diamentowe segmenty koronkowe. Są to tak mocne i trwałe wiertła, że bez trudu pokonują one beton, beton zbrojony, cegłę czy nawet powierzchnie żelbetonowe.

DIAMENT W WALCE Z BETONEM

Diament to bardzo twardy kamień, doskonale daje sobie radę z betonem. Kucie betonu, odwierty w betonie i wiercenie w betonie doskonale wychodzi przy użyciu sprzętów uzbrojonych w diament.Technika diamentowa powoduje, że wszelkie rozkuwanie betonu odbywa się w sposób czysty i cichy. Piły uzbrojone w diament i wiertła zakończone diamentem doskonale dają sobie radę z rozkuciem każdego betonu. Prace takie odbywają się w bardzo dobrych warunkach, są wykonywane niezwykle precyzyjnie i bezpyłowo.

SAM ROZWIERĆ BETON

Przy dzisiejszym sprzęcie, proponowanym w różnych supermarketach, beton można rozwiercać samemu. Jeżeli potrzebujemy powiesić obraz lub rozkuć ścianę pod puszkę, trudno jest prosić o to specjalistów od wiercenia w betonie. W takich sytuacjach przydadzą nam się specjalne młotowiertarki z udarem, które generują specjalny posuwisty ruch w tył i w przód. Dzięki temu łatwiej jest nam rozkuć powierzchnię betonową w warunkach domowych. W celu wywiercenia mniejszych otworów w betonie, bardzo przydatne okażą się wiertła widiowe.