Jak urządzić wygodną i komfortową kuchnię?

Wygodna i komfortowa kuchnia to marzenie wielu Polaków. Niestety, to marzenie nierzadko rozbija się o możliwości finansowe oraz o umiejętności aranżacji. Na szczęście nie musimy wynajmować drogiego dekoratora czy architekta wnętrz. Warto zerknąć do topowych magazynów wnętrzarskich oraz na portale poświęcone aranżacji wnętrz.

Ważne są materiały!

Aranżując nasza kuchnię musimy skupić się przede wszystkim na materiałach – ważne są tworzywa, które będą odporne na uszkodzenia, działanie pary wodnej i wody, silne zabrudzenia. Warto szukać tworzyw o nieporowatej, gładkiej powierzchni – dzięki temu możemy mieć pewność, że taki mebel nie będzie chłonąc brudu, a czyszczenie powierzchni będzie niezwykle proste.

Wiele osób marzy o tym, aby kuchnia była wykonana w jasnych kolorach, inni są zdania, że jasne kolory nie są zbyt funkcjonalne w tego typu pomieszczeniach. Prawdą jest, że obecnie producenci mebli oferują nam wysokiej jakości laminaty w jasnych kolorach, których trwałość z pewnością pozytywnie nas zaskoczy.

Aranżując kuchnię nie zapominajmy o odpowiednim oświetleniuwarto postawić na oświetlenie punktowe, które pozwoli na oświetlenie zarówno kuchenki, blatu kuchennego, zlewu.

Miejsce do siedzenia

Wielu z nas marzy o tym, aby w kuchni postało wygodne miejsce do spożywania posiłków. Najprostszym sposobem na to jest zakupienie niewielkiego stolika i przynajmniej dwóch krzeseł. Taka aranżacja sprawdzi się nawet w niewielkich kuchniach. Jeśli jednak zależy nam na nietuzinkowym wyglądzie tego pomieszczenia warto zastanowić się nad wysokim blatem oraz hokerami do kuchni. Współcześnie producenci mebli kuchennych proponują nam wiele interesujących modeli tych krzeseł: zarówno posiadających oparcia i podłokietniki, jak i bez. Podczas wybierania hokerów zwróćmy uwagę na to, jak wygląda tapicerka w danym modelu. Powinna być ona odporna na uszkodzenia i ścieranie. Wysokie blaty kuchenne świetnie sprawdzą się również jako miejsca do przygotowania posiłków.