Jak urządzić taras, który będzie funkcjonalny przez lata?

Promieniowanie UV, skrajne temperatury, mokre liście spadające z drzew, przymrozki, opady, pyłki unoszące się w powietrzu… Meble ogrodowe codziennie mają kontakt z czynnikami, które powoli osłabiają ich strukturę. Dzisiaj zastanowimy się, jak urządzić taras, aby niszczycielskie czynniki nie wpływały na jego estetykę i funkcjonalność.

Sprawdź, jak urządzić taras na każdą pogodę!

Producenci wyposażenia outdoorowego oferują bardzo szeroki wybór mebli wykonanych z materiałów o różnorodnym wykończeniu i specyfice – metalu, drewna, tworzyw sztucznych, wikliny czy rattanu. Zatem jak urządzić taras? Wybierając wyposażenie na patio czy balkon, warto skupić się na modelach zbudowanych z materiałów o podwyższonym stopniu odporności na czynniki zewnętrzne. Obecnie największą popularnością cieszą się komplety wykonane z technorattanu – syntetycznej wersji naturalnego rattanu pozyskiwanego z pni palm rotangowych. Wysokiej jakości technorattan pod kątem wizualnym do złudzenia przypomina swój pierwowzór, jednak wykazuje od niego dużo lepsze właściwości. Pomimo, że meble z technorattanu nie wymagają stosowania zabiegów impregnacyjnych,  są w stanie przezimować na tarasowych deskach przykryte grubą warstwą śniegu.

Jak dbać o meble?

Niestety, nawet najlepszej jakości meble nie są niezniszczalne. Prostym sposobem na przedłużenie żywotności mebli z technorattanu jest uzupełnienie kolekcji ogrodowej o lekkie pokrowce. Unikaj osłon z domieszkami PVC, które pod wpływem mrozu sztywnieje, a następnie pęka. Dużo lepiej sprawdzą się pokrowce z miękkiego, oddychającego poliestru. Ciekawą nowością na rynku są pokrowce z materiału z warstwą membrany, która zapewnia optymalną cyrkulację powietrza.

 

wózek dziecięcy 3w1 Baby Design Bueno New Wózek spacerowy jaki wybrać? Jaka parasolka do wózka? dentysta Nowa Huta pudełka na wino