Jak skutecznie odmłodzić swoją skórę?

Polacy coraz uważniej podchodzą do tematu pielęgnacji skóry twarzy – coraz chętniej odwiedzamy dermatologów, kosmetyczki, sięgamy po produkty rekomendowane przez lekarzy. Efektem tego wzrasta nie tylko nasza świadomość konieczności pielęgnacji, ale i poprawia się stan skóry. Niestety, efektów starzenia nie jesteśmy w stanie cofnąć klasycznymi kosmetykami, a dodatkowo źle dobrane produkty do codziennej pielęgnacji mogą wręcz ten proces przyspieszyć! Jak więc radzić sobie z pierwszymi zmarszczkami?

Co działa negatywnie na nasza skórę?

Każdego dnia nasza skóra narażona jest na liczne podrażnienia i działanie takich substancji jak zanieczyszczenia, dym papierosowi, brak odpowiedniego odżywienia, odwodnienie. Najczęściej to my sami doprowadzamy do takiego stanu nie dbając ani o naszą dietę, ani o nawyki. Odwodniona skóra szybko zaczyna się starzeń i to główny powód pojawiania się zmarszczek. Na szczęście w walce z nimi pomoże nam medycyna estetyczna!

Więcej informacji na temat możliwości medycyny estetycznej znaleźć można na stronie karolinakusnierz.pl.

Możliwości medycyny estetycznej

Zadaniem zabiegów medycyny estetycznej jest skuteczne i bezpieczne wypełnienie zmarszczek oraz możliwość modelowania ust, konturu twarzy przy użyciu naturalnego kwasu hialuronowego. Warto wspomnieć, że substancja ta naturalnie występuje w naszym organizmie, a jej zadaniem jest wiązanie wody. Obecność kwasu hialuronowego przekłada się bezpośrednio na wypełnienie komórek skóry oraz ich jędrność.

Zabiegi medycyny estetycznej oferują spłycenie zmarszczek poprzez użycie kwasu hialuronowego – jest on substancją nie powodującą alergii.

Przygotowanie do zabiegu nie wymaga wiele czasu – konieczne jest jednak zastosowanie specjalistycznego kremu znieczulającego, dzięki któremu zmniejszony zostanie dyskomfort pacjenta. Kolejno kwas wprowadzany jest bardzo precyzyjnie pod skórę – sam zabieg trwa kilkanaście minut, a efekty są widoczne już o chwili. Skóra jest widocznie wypełniona, zmarszczki spłycone. Efekt zabiegu utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy – po tym czasie kwas hialuronowy jest naturalnie usuwany z organizmu a sam zabieg można powtórzyć.