Implanty zębów – na czym polega zabieg?

Nowoczesne metody stomatologiczne pozwalają na wyleczenie większości chorób uzębienia. Jednak czasami choroba jest na tyle posunięta, że lekarze muszą podjąć radykalne kroki i usunąć naturalny  ząb, pozostawiając w jego miejscu nieestetyczną lukę. Jedną z najpopularniejszych metod uzupełniania ubytków w uzębieniu jest implantologia. Na czym polega wszczepienie implantów i dlaczego coraz częściej wypierają one tradycyjne protezy? Sprawdź!

Zdrowy, promienny uśmiech

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej optymalnych dla pacjenta metod uzupełnienia ubytków w uzębieniu jest leczenie implantologiczne. Niezależnie od tego, czy straciliśmy jednego trzonowca czy niemal całe uzębienie, wszczepienie implantów pozwoli znowu cieszyć się pięknym i promiennym uśmiechem. Na czym polega zabieg? Pierwszym krokiem na drodze do pięknego uśmiechu jest konsultacja z lekarzem. Jeśli stomatolog nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, można podjąć leczenie. Pierwszym etapem zabiegu jest umieszczenie w kości tytanowego implantu. Tytan jest materiałem  biokompatybilnym, w pełni tolerowany przez ludzki organizm. Niezwykle twarda śruba jest stabilną podporą dla konstrukcji protetycznej. Kolejny etap obejmuje zamontowanie łączników z tytanu, złota lub cyrkonu. Ostatnia część leczenia odtwórczego to wykonanie korony, mostu lub innej protezy.

Aby mieć pewność, że zabieg będzie wykonany z największą dbałością o dobro pacjenta, a efekty będą naprawdę zadowalające, warto wybrać polecany i sprawdzony gabinet stomatologiczny, specjalizujący się w leczeniu implantologicznym. Wykonując implanty zębów w krakowskim gabinecie Dental4You, możemy mieć pewność, że wybieramy usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji na temat przebiegu leczenia dostępne są na stronie www.dental4you.pl,