Implanty zębów – na czym polega zabieg?

Nowoczesne metody stomatologiczne pozwalają na wyleczenie większości chorób uzębienia. Jednak czasami choroba jest na tyle posunięta, że lekarze muszą podjąć radykalne kroki i usunąć naturalny  ząb, pozostawiając w jego miejscu nieestetyczną lukę. Jedną z najpopularniejszych metod uzupełniania ubytków w uzębieniu jest implantologia. Na czym polega wszczepienie implantów i dlaczego coraz częściej wypierają one tradycyjne protezy? Sprawdź!

Zdrowy, promienny uśmiech

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej optymalnych dla pacjenta metod uzupełnienia ubytków w uzębieniu jest leczenie implantologiczne. Niezależnie od tego, czy straciliśmy jednego trzonowca czy niemal całe uzębienie, wszczepienie implantów pozwoli znowu cieszyć się pięknym i promiennym uśmiechem. Na czym polega zabieg? Pierwszym krokiem na drodze do pięknego uśmiechu jest konsultacja z lekarzem. Jeśli stomatolog nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, można podjąć leczenie. Pierwszym etapem zabiegu jest umieszczenie w kości tytanowego implantu. Tytan jest materiałem  biokompatybilnym, w pełni tolerowany przez ludzki organizm. Niezwykle twarda śruba jest stabilną podporą dla konstrukcji protetycznej. Kolejny etap obejmuje zamontowanie łączników z tytanu, złota lub cyrkonu. Ostatnia część leczenia odtwórczego to wykonanie korony, mostu lub innej protezy.

Aby mieć pewność, że zabieg będzie wykonany z największą dbałością o dobro pacjenta, a efekty będą naprawdę zadowalające, warto wybrać polecany i sprawdzony gabinet stomatologiczny, specjalizujący się w leczeniu implantologicznym. Wykonując implanty zębów w krakowskim gabinecie Dental4You, możemy mieć pewność, że wybieramy usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji na temat przebiegu leczenia dostępne są na stronie www.dental4you.pl,

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.