Fotele ogrodowe z technorattanu i aluminium

Jak w przyjemny sposób odpocząć od zgiełku i hałasu? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wygodnych mebli, filiżanka kawy lub herbaty oraz obecność bliskich. Coraz większa ilość Polaków decyduje się na to, aby takie miejsce do odpoczynku stworzyć w ogrodzie. Dzisiaj nie jest to trudne – wystarczy skorzystać z jednej z wielu propozycji znanych producentów.

Jak wybierać meble do ogrodu?

Szukając idealnych mebli ogrodowych zazwyczaj skupiamy się n ich wyglądzie oraz estetyce. To oczywiście ważne, jednak jeśli pragniemy, aby meble służyły nam przez długi czas koniecznie zastanówmy się nad meblami trwałymi, wykonanymi z wysokiej jakości materiałów. Tych na szczęście na polskim rynku nie brakuje.

Jednymi z najczęściej wybieranych są meble technorattanowe. Nie powinno to dziwić – łączą one w sobie doskonały design oraz wykorzystanie wysokiej klasy materiałów. Meble technorattanowe tworzone są na stelażach aluminiowych, spawanych i malowanych proszkowo. Zastosowanie aluminium sprawia, że taki mebel nie jest ciężki, więc jego przenoszenie nie sprawia problemów. Druga istotna sprawa to fakt, że takie tworzywo jest zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci i powstawaniem rdzy. Możemy mieć pewność, że stelaż na długo zachowa elegancką formę. Plecionki w przypadku mebli technorattanowych tworzone są z włókien polietylowych. Ich struktura jest delikatnie chropowata, dzięki czemu świetnie imituje ona klasyczny rotang. Zastosowanie tworzywa syntetycznego daje też możliwość skorzystania z bogatej oferty kolorystycznej. Technorattan jest odporny na wnikanie wilgoci, brudu, kurzu, czyści się go szybko i bez problemu.

Jakie elementy kompletów technorattanowych wybrać?

Możliwości jest naprawdę wiele – zdecydowana większość kupujących decyduje się na fotele ogrodowe, które odznaczają się nie tylko piękną linią, ale i doskonałym profilowaniem oparcia. Posiadając obszerny ogród czy taras możemy pomyśleć również o sofach narożnych, na których zmieści się kilka osób.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *