Domy z drewna w technologii szkieletowej – mieszkać nowocześnie

Chcemy żyć i mieszkać nowocześnie. Ale co to tak naprawdę oznacza? Czy nowoczesność to tylko najdoskonalsze technologie i multimedialne rozwiązania? Czy to wyłącznie totalne zawierzenie nauce i technice? Nie, nowoczesność to połączenie osiągnieć kultury i siły natury. Propozycją uwzględniającą obie strefy są szkieletowe domy z drewna.

Mieszkać naturalnie

Domy z drewna w technologii szkieletowej stanowią doskonałe połączenie nauki, techniki i przyrody. Dlatego można powiedzieć, że są one przykładem nowoczesnego sposobu myślenia o budowaniu i mieszkaniu. Rewelacyjnie łączą nowoczesność z tradycją. Przejmują ich najlepsze elementy i propozycje. To naprawdę domy na miarę naszej współczesności, w której powracamy do natury, zatrzymując jednocześnie dogodne rozwiązania najnowszych technologii. Domy z drewna w technologii szkieletowej zaliczane są do tzw. „budownictwa lekkiego” Ich konstrukcja w całości jest drewniana, poza betonowymi fundamentami.

Mieszkać szybko

Mieszkać nowocześnie to także – mieszkać szybko. Nasze życie zmienia się często z dnia na dzień. Nie zakorzeniamy się już tak łatwo jak dawniej. Zmiany dokonujące się w kulturze są ewidentne. Żyjemy szybciej i szybciej też chcemy mieszkać. Domy z drewna w technologii szkieletowej odpowiadają na tę dynamikę naszego życia. Powstają one na naszych oczach. Ich budowa zajmuje od dwóch do trzech miesięcy.

Mieszkać ciepło

Drewniane domy szkieletowe to inspiracje szwedzkim sposobem myślenia i budowania. Opiera się on nie tylko na związkach z przyrodą, ale także na oszczędzaniu energii i na wygodzie. Stąd ochrona cieplna jest tak ważną cechą domów drewnianych szkieletowych. Spełnia się w ten sposób kolejny wymóg nowoczesnego mieszkania – komfort i energooszczędność.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *