Dlaczego spray na gardło cieszy się tak wielkim zainteresowaniem

W aptece można znaleźć bardzo wiele leków, ale w ostatnim czasie wśród polskich klientów rekordy popularności bije spray na gardło. Jak powszechnie wiadomo przy naszym klimacie rzadko komu udaje się uniknąć przeziębienia, albo grypy sezonowej, dlatego też warto poznać zalety leków w sprayu, aby w razie potrzeby można było z nich skorzystać.

Spray na gardło – największe zalety

Dla bardzo wielu osób, jedną z największych zalet sprayu na ból gardła, jest oczywiście gotowość do natychmiastowego użycia. Leki w aerozolu posiadają najczęściej przytwierdzony do głowicy aplikator, dzięki któremu możemy błyskawicznie przyjąć odpowiednią dawkę. Ogromną zaletą jest również bezpieczeństwo stosowania, zwłaszcza jeżeli mamy małe dzieci. Plastikowe nakładki na głowicę uniemożliwiają przypadkowe użycie i co najistotniejsze ochraniają nasz lek przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Spray na gardło dostępny jest zazwyczaj w plastikowym pojemniku, który jest odporny na wstrząsy oraz zmiany ciśnienia.

Większość leków w sprayu na ból gardła nie zawierają cukru, dzięki czemu są doskonałym rozwiązaniem dla diabetyków. Profesjonalne leki na ból gardła zamiast cukru zawierają zazwyczaj sacharynę sodową, która jest wspaniałym zamiennikiem. Sacharyna sodowa nie stanowi pożywki dla groźnych bakterii, a jak powszechnie wiadomo bakterie potrzebują cukru do rozwoju. Osoby, które są na diecie i starają się unikać kalorii, powinni rozglądać się właśnie za sprayami na gardło, które w swoim składzie nie mają cukru.

Dlaczego warto przyjmować leki w sprayu

Spray na gardło jak wcześniej zostało wspomniane doskonale zapobiega rozwojowi infekcji. Jak pokazują najnowsze wyniki badań, około 70% wszystkich przypadków zapalenia gardła spowodowane jest właśnie przez bakterie i wirusy, dlatego też leki w sprayu są tak bardzo skuteczne. W Polsce bóle gardła najczęściej wywoływane są przez paciorkowce, dlatego też w przypadku zwykłych przeziębień, warto szukać takich leków, które sobie z tymi szkodnikami bardzo szybko poradzą.

Jeżeli chodzi o pozostałe zagrożenia, to według statystyk najpopularniejszym grzybem, który atakuje nasze gardło jest Candita, dlatego też warto skorzystać z takich leków, które doskonale radzą sobie z tymi niebezpiecznymi bakteriami. Rozmnażające się w jamie ustnej grzyby z grupy drożdżaków mogą spowodować zapalenie gardła, dlatego też już przy lekkich bólach gardła warto sięgnąć po sprawdzony spray. Artykuł powstał w oparciu o amteriały znalezione na Gardimax.com.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *