Czarno-białe kompozycje w domu i w ogrodzie

Zestawienie czerni i bieli chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Potencjał kontrastu okazuje się ponadczasowy i inspirujący do kolejnych metamorfoz. Widać to w popisowych kreacjach modowych, ale też w kompozycjach wnętrzarskich czy ogrodowych. Biel plus czerń równa się elegancja i dobry styl. Naprawdę trudno jest zepsuć to połączenie kolorystyczne. Jest więc bezpieczne, ale też często bardzo pomysłowo realizowane.

Czarno-białe meble ogrodowe

W dzisiejszych ogrodach wszelkie strefy służące rekreacji meblują nowoczesne meble ogrodowe metalowe, ale też bardzo popularne są białe oraz czarne meble technorattanowe. Zazwyczaj jeden zestaw utrzymany jest w jednej kolorystyce. Bardzo ciekawie jednak prezentują się czarno-białe układanki mebli z technorattanu.

Meble modułowe dają naprawdę sporo możliwości. Połączenie różnych elementów zestawu na zasadzie czarno-białej składanki okaże się nad wyraz ciekawe. W tak umeblowanym miejscu wystarczy ustawić dobry grill do ogrodu, żeby powstał drugi dom. Taki, w którym elegancja łączy się z przytulnością.

Czarno-białe meblościanki

Również we wnętrzach spotykamy coraz więcej mebli, które w całości tworzone są przez kontrast czerni i bieli. Zwłaszcza nowoczesne meblościanki do pokoju czy do sypialni komponowane są jak artystyczne układanki. Naśladujące najlepsze wzory z zakresu historii sztuki, ze szczególnym naciskiem do kierunków z pierwszej połowy XX wieku. To klasyka designu w nowej odsłonie.

Czarno-białe meble tapicerowane

Czerń w zestawieniu z bielą bardzo atrakcyjnie prezentuje się na meblach tapicerowanych. Układa się poszczególne elementy zestawu na zasadzie kontrastu. Białą sofę na przykład uzupełniają czarne fotele. Ale też jeden mebel składa się często z czarno-białych elementów. Bardzo modne są narożniki w tym stylu.