Co to takiego Kindergeld i dlaczego mogą korzystać z tego osoby pracujące w Niemczech

W skrócie można powiedzieć, że Kindergeld to po prostu zasiłek rodzinny w Niemczech. Kindergeld to jego niemiecka nazwa. Oczywiście, aby taki zasiłek otrzymać, to trzeba spełnić odpowiednie wymagania i przede wszystkim trzeba być legalnie zatrudnioną osobą w Niemczech. O szczegółach i warunkach możecie przeczytać niżej.

 

Kindergeld – pomoc w wychowaniu dziecka

Jeśli jest możliwość skorzystania z różnych świadczeń np. na dzieci, jak w przypadku Kindergeld, to warto na nie korzystać, ponieważ każda pomoc finansowa pozwoli na to, aby odpowiednio wychować dziecko i dać mu to, co potrzebne.

 

Coś więcej o Kindergeld

Kindergeld jest wypłacany przez niemiecką kasę rodzinną i służy temu, jak wcześniej zostało wspominane, aby zapewnić dziecku, jak najlepsze warunki. Jest to oczywiście pomoc finansowa. Osoby, które mogą starać się o taki zasiłek muszą:

– wychowywać dziecko i pracować w Niemczech na warunkach i umowach z tego kraju

– prowadzić własną działalność w Niemczech

– pracować sezonowo w Niemczech.

Wyjątkiem, który może pobierać Kindergeld jest osoba, która pracuje w Niemczech, ale składki na ubezpieczenie socjalne odprowadzane są w Polsce.

 

Wiek dziecka

Aby otrzymać taki zasiłek na dziecko musi ono spełniać przede wszystkim warunek, że nie ukończyło 18 roku życia. Sytuacja zmienia się jednak, gdy dziecko kontynuuje naukę. Wtedy zasiłek może być pobierany do momentu, aż dziecko ukończy 25 rok życia. Procedury te wyglądają też inaczej w przypadku niepełnosprawnego dziecka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *