Aktywny wypoczynek dla całej rodziny

Zbliżająca się wiosna to idealny moment na to, aby zaplanować wspólnie nas czas z partnerem, dziećmi. Warto zastanowić się, jakie aktywności warto podejmować w weekendy, aby cieszyć się nie tylko swoim towarzystwem, ale i możliwością spędzenia czasu poza domem, na świeżym powietrzu. Obecnie mamy wiele możliwości: jazda na rowerach, spacerowanie, urządzanie pikników na świeżym powietrzu. Wśród licznych opcji wiele osób zwraca uwagę także na parki linowe – co warto o nich wiedzieć?

Parki linowe – rozrywka dla całej rodziny!

Parki linowe tworzone są zazwyczaj na skrajach dużych parków czy lasów – platformy i liny rozciągane są na różnorodnych poziomach drzew. Każda z takich konstrukcji jest projektowana z olbrzymią starannością: wszystko po to, aby zapewnić nie tylko wysoki poziom zabawy, ale i bezpieczeństwa. Park linowy dla dzieci to jednak nie miejsce tylko dla najmłodszych – świetnie bawić się tu będą również nastolatkowie czy osoby dorosłe.Jak przebiega przygotowanie do zabawy?

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Przed wejściem na platformy pomiędzy koronami drzew każdy uczestnik zabawy musi przejść krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa – są one prowadzone przez doświadczonych pracowników parku. Każdy uczestnik otrzymuje również kas, specjalistyczną uprzęż i uczony jest jak z niej korzystać. W przypadku dzieci zabawę na platformach nadzorują dorośli.