3 powody dla których warto kupować zamienniki do drukarek laserowych

Choć zakup drukarki laserowej może nie stanowić dużego wydatku, zwłaszcza kiedy kupimy ją po okazyjnej cenie, to już tonery do niej mogą mocno nadwyrężać budżet. Zwłaszcza jeśli mocno eksploatujemy sprzęt. Sposobem na zmniejszenie kosztów drukowania jest zakup zamienników. Warto z nich korzystać choćby z 3 powodów.

Mniejsze koszty eksploatacyjne

Tonery zamienniki do drukarek laserowych mogą być nawet 80% tańsze od ich oryginałów. Oczywiście kiedy drukujemy od czasu do czasu, to można sobie pozwolić na kupowanie oryginalnych tonerów. Poniesienie wyższych kosztów raz na rok nie będzie mocno obciążało naszego budżetu.

Natomiast jeśli drukujemy dużo i często, to korzystanie z tonerów zamienników generuje na prawdę sporę oszczędności. Dlatego też zamienniki cieszą się takim uznaniem i są chętnie wybierane przez konsumentów.

Pozostaje jedynie kwestia wyboru właściwej firmy, która:
– cieszy się zaufaniem wśród konsumentów – ma dobre opinie np. w Internecie;
– ma bogatą ofertę zamienników;
– sprzedaje tonery zamienniki posiadające odpowiednie certyfikaty;
– daje gwarancję na swoje produkty.

Niska cena w parze z wysoką jakością i wydajnością

Niska cena toneru wcale nie musi oznaczać niskiej jakości druku. Wybierając tonery zamienniki znanych firm otrzymujemy wysokiej jakości produkty. Owszem w przypadku drukarek laserowych drukujących w kolorze zamienniki mogą nie oddawać tak dobrze barw jak oryginały, niemniej jednak jeśli nie zależy nam na idealnej jakości druku, to zamienniki będą jak najbardziej odpowiednie.

Natomiast w przypadku drukarek monochromatycznych zamienniki sprawdzają się w 100 %. Jakość druku jest wysoka nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji.

Oryginalne tonery często nie są napełniane do pełna, co znacznie zmniejsza ich wydajność. Choćby z tego powodu możemy liczyć na większa wydajność tonerów zamienników, które są zapełniane do pełna. Decydując się na zamienniki oszczędzamy pieniądze podwójnie – na cenie produktu i większej jego wydajności. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/c/1/tonery-alternatywne.html.

Gwarancja drukarki nie przepada

Wiele osób nie decyduje się na zakup tonerów zamienników w obawie przed utratą gwarancji na sprzęt. Warto podkreślić, że wielu producentów drukarek dopuszcza możliwość używania zastępczych materiałów eksploatacyjnych, więc bez obaw można stosować zamienniki w okresie gwarancyjnym.

Co więcej znane firmy zwracają koszty naprawy drukarki nawet jeśli doszło do jej uszkodzenia z winy tonera zamiennika. Jednak sytuacje, w których zamiennik przyczynia się do uszkodzenia sprzętu zdarzają się niezwykle rzadko.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *